Ledande befattningar

Medarbetare med ledande befattningar och kopplingar till Eitechs verksamhet.

Ledande befattningar
Emmanuel Dunat

Emmanuel Dunat, General Manager
+33 6 12 27 30 91 emmanuel.dunat@vinci-energies.com

Dunat är General Manager för delar av VINCI Energies verksamhet i Sverige. Verksamhet kopplat till Eitech avser Omexom (Eitech Engineering) och Eitechs installationsverksamhet i norra Sverige.

Åke Thimfors

Åke Thimfors, General Manager
+46 73 520 00 37 athimfors@vinci-energies.com

Thimfors är General Manager för delar av VINCI Energies verksamhet i Sverige. Verksamhet kopplat till Eitech avser INAC Process samt Eitechs installationsverksamhet i södra Sverige samt stora projekt.

Alexander Schroeder

Alexander Schroeder, CFO
+46 70 765 91 50 alexander.schroeder@vinci-energies.se

Schroeder är CFO för delar av VINCI Energies verksamhet. Verksamhet kopplat till Eitech avser INAC Process och Eitechs installationsverksamhet i södra Sverige samt stora projekt.

Jan Hintze

Jan Hintze, Regionchef
+46 8 744 61 25 jan.hintze@omexom.com

Hintze är ansvarig för Eitech Engineering som från och med januari 2019 är en del av VINCI Energies globala varumärke Omexom.

Ulf Björklund

Ulf Björklund, Regionchef
+46 660 29 90 44 ulf.bjorklund@eitech.se

Björklund är Regionchef för Eitechs installationsenheter i Hudiksvall, Sundsvall, Örnsköldsvik, Umeå samt enheterna Produktion och Reservkraft.

Kurt Johansson

Kurt Johansson, Regionchef
+46 920 20 17 23 kurt.johansson@eitech.se

Johansson är Regionchef för Eitechs installationsenheter i Luleå, Kalix och Gällivare.

Magnus Falkman

Magnus Falkman, Regionchef
+46 36 34 51 52 magnus.falkman@eitech.se

Falkman är VD för INAC Process AB samt Regionchef för Eitechs installationsenheter i Örebro, Södertälje, Norrköping, Karlstad, Sunne samt enheten Stora Projekt.

Jim Amaréus

Jim Amaréus, Regionchef
+46 70 640 79 03 jim.amareus@emillundgren.se

Amaréus är Regionchef för Eitechs installationsenheter i Malmö och Lund.

Stefan Fredrickson

Stefan Fredrickson, Regionchef
+46 70 765 90 50 stefan.fredrickson@emillundgren.se

Fredrickson är Regionchef för Eitechs installationsenheter i Uppsala, Stockholm och Göteborg.